Aktywny wypoczynek na Kaszubach

W poszukiwaniu dobrego miejsca na letni wypoczynek, na łonie natury, wśród pięknych jezior i lasów, warto wybrać się na Kaszuby, a dokładniej nad Kaszubskie Morze, czyli Jezioro Wdzydzkie, położone na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Na jego południo-wschodnim brzegu leży urocza wieś Borsk, gdzie możemy się zatrzymać. Okolice te stanowią doskonałą bazę wypadową () do zwiedzania Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz do korzystania z wszystkich atrakcji okolic, a jest ich naprawdę wiele.

Będąc w Borsku warto przede wszystkim postawić na aktywny wypoczynek. Na jeziorze Wdzydze, można uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo. Żeglowanie po wodach Jeziora Wdzydzkiego to prawdziwa przyjemność. Jezioro jest na tyle duże, że nie ma tu zbyt wielkiego tłoku, nawet w szczycie sezonu. Liczne wysepki, zadrzewione brzegi, piękne zatoczki oraz krystalicznie czysta woda, czynią ten obszar niezwykle malowniczym i interesującym. Dodatkowo na brzegach jeziora znajduje się przystanie, gdzie można wypocząć, skorzystać z oferty barów i restauracji, a w sezonie wziąć udział w organizowanych imprezach.

Również kajakarze, chętnie pływają po Kaszubskim Morzu oraz organizują spływy na przepływającej w pobliżu Borska – Wdzie. Jezioro Wdzydzkie jest wyjątkowo atrakcyjne także dla wędkarzy, gdyż jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie występuje troć wielka. Jeśli dodać do tego występowanie tu także dużej populacji leszcz, płoci, sandacza, okonia, szczupaka, to nie dziwi fakt, że wędkarze przyjeżdżają tu z najdalszych zakątków kraju.

Poza wypoczynkiem na wodzie, odwiedzając Borsk, można także wypoczywać na pięknych ścieżkach przyrodniczo-edukacyjnymi oraz trasach rowerowych, jakie wyznaczone są na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

One thought on “Aktywny wypoczynek na Kaszubach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>