Augustów – Zielone Płuca Polski

W województwie podlaskim, w północno-wschodniej Polsce znajduje się istniejące od XVI wieku miasto Augustów, które słynie z wielu dostępnych szlaków turystycznych oraz różnorodnych, sportowych form spędzania wolnego czasu, ze względu na lokalizację wśród jezior i lasów Puszczy Augustowskiej. Położenie w jednym z najbardziej rozległych kompleksów leśnych (100 tys. ha) sprawia, że miasto zostało wybrane jako jeden z przedstawicieli Zielonych Płuc Polski (zobacz więcej). Jest to obszar, który charakteryzuje się przede wszystkim niską gęstością zaludnienia, czystym powietrzem, dobrą jakością oraz unikatowością środowiska przyrodniczego. Inicjatywa ta zakłada połączenie projektów dotyczących ochrony środowiska z postępującym rozwojem gospodarczym i cywilizacyjnym na terenach północno-wschodniej Polski.

Augustów może pochwalić się atrakcjami oraz klimatem, który wspaniale wpływa na zdrowie, stąd tak duża ilość sanatoriów oraz innych obiektów noclegowych (zobacz więcej). Cieszy się ogromną popularnością ze względu na liczne bogactwa natury. Wody mineralne, złoża borowinowe, czyste powietrze, bardzo dużo roślinności i zielonych terenów sprawiają, że traktowany jest jak arkadia przez ludzi zestresowanych i schorowanych.

Sam Kanał Augustowski liczący 102 km długości, który łączy dorzecza Niemna i Wisły razem z zabytkowym sposobem hydrotechnicznym skłania dużą część turystów do częstych odwiedzin tego miasta. Rejsy statkami po żeglugowych szlakach rzeki Netty, jeziora Necko, Białego a także specjalnie utworzonych przekopach i śluzach cieszą się dużą sławą. Do dyspozycji turystów pozostają dwie trasy rejsowe obejmujące tzw. Szlak Papieski oraz szlak Doliny Rospudy dające niesamowite doznania estetyczne. Jest również możliwość wynajęcia statku na wyłączność.

Augustów to turystyczna miejscowość gdzie w bardzo szybkim czasie można naładować akumulatory. Ludzie młodzi mają tu wiele możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu, starsi zaś odnajdą ciszę i spokój, które są niezbędne do odpowiedniej regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>