Brenna – co warto zobaczyć w okolicy?

Brenna to niewielka miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Śląskim w dolinie rzeki Brennicy. W odróżnieniu od innych bardziej popularnych miejscowości w regionie jak chociażby Szczyrk, Brenna umożliwia odpoczynek z dala od miejskiego tłoku i gwaru. Jeżeli pragniesz wypocząć w cichej i spokojnej okolicy, to koniecznie musisz wybrać Brennę jako bazę noclegową podczas najbliższego urlopu.

Będąc w Brennej z pewnością warto odwiedzić znajdujące się w Górkach Wielkim Muzeum Zofii Kossak – Szatkowskiej. Muzeum biograficzne poświęcone pisarce utworzono w Domu Ogrodnika, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie spalonego rodzinnego dworku. Można w nim zapoznać się z historią twórczości autorki, a także oglądnąć jej rodzinne zdjęcia. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli, a za wstęp na jego teren należy uiścić opłatę w wysokości trzech złotych.

W Górkach Wielkich znajduje się również jedna z najstarszych położonych na Śląsku Cieszyńskim świątyń katolickich. Kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych po raz pierwszy został wspomniany w zapiskach historycznych w połowie piętnastego wieku. Cechą charakterystyczną tego obiektu jest późnogotycki portal ozdobiony herbem rodziny, która była fundatorem budowy kościoła.

Bardzo ciekawym miejscem jest też Park Turystyki położony w samym centrum Brennej. Jest to wyśmienite miejsce do rodzinnych spacerów i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Znajdują się tu zarówno liczne obiekty sportowe: boiska do siatkówki plażowej, pole do gry w mini-golfa, a także place zabaw dla najmłodszych wczasowiczów. W okresie zimowym działa tu również lodowisko miejskie. W Parku Turystyki odbywają się również liczne festyny i jarmarki. Do najpopularniejszych należą między innymi Przegląd Wiejskich Kapel Artystycznych, Dożynki Ekumeniczne czy odbywające się każdego roku Laser Party przyciągające miłośników nowoczesnej muzyki rozrywkowej.

Brenna zaprasza do rezerwowania przytulnych pokoi z wyprzedzeniem. Najprościej zarezerwujesz nocleg przez internet. W miejscowości znajduje się kilkadziesiąt obiektów oferujących wypoczynek w przystępnych cenach. Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz frazę “noclegi Brenna” i porównasz między sobą oferty, które ci się wyświetlą. Nie zapomnij o wpłacie zadatku – wielu właścicieli pensjonatów przy dokonywaniu rezerwacji noclegu wymaga przesłania potwierdzenia dokonania opłaty rezerwacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>