Disco ponad wszystko – Impreza w Sztutowie

Muzyka Disco Polo budzi nieraz skrajne emocje. Uwielbiana przez jednych, a przez innych znienawidzona, jest jednak gatunkiem muzyki, który powstał w naszym kraju. Mimo, że o gustach się nie dyskutuje to ośmielę się twierdzić, że niezależnie od tego jakiej muzyki słuchamy na co dzień, przy disco polo można naprawdę świetnie się bawić. Jeżeli parkiet nam nie straszny to okazja do potańczenia znajdzie się sama, a kto z nas chociaż raz nie przytupnął nogą do rytmu piosenki disco polo, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Na fanów tej muzyki czeka nie lada gratka podczas III Plażowej Gali Disco Polo, która jest organizowana przez Gminę Sztutowo w dniach od 10 do 11 lipca. Będą to dwa dni przyjemnego grania, dlatego jeżeli planujemy usłyszeć wszystko to warto zerknąć do sztutowskiej bazy z kwaterami (np. http://meteor-turystyka.pl) i sprawdzić, co jest w ofercie, bo z pewnością nie będziemy jedynymi słuchaczami zainteresowanymi tym wydarzeniem.

Samą imprezę pierwszego dnia ma poprowadzić Krzysztof Skiba wraz z Karoliną Motylewską. Drugiego dnia partnerem pani Karoliny będzie natomiast Marcin Siegnieńczuk. Gala rozpoczyna się w piątek o godzinie 19:00, a na jej otwarcie zagra zespół Saleo, który zaczął się formować na przełomie 2009 i 2010 roku i jest znany między innymi z piosenki „Słodko Słodka”.

Kolejną gwiazdą w programie gali jest zespół After Party, którego piosenki nieustannie znajdują się na szczytach list przebojów. Ich najsłynniejszym utworem jest piosenka „Tylko ona jedyna”, za którą otrzymali statuetkę Hit Lata 2013. Następnie będzie można posłuchać tajemniczego Czadomana występującego w masce, którego debiutancka płyta „Czadomania” stała się prawdziwym hitem. Wieczór uprzyjemni nam również swoją muzyką zespół Basta, który zadebiutował w 2007 roku płytą „I Basta”. Dzień zakończy się nieco cięższym brzmieniem zespołu Red Lips, który niektórzy mogą kojarzyć z programu Must Be The Music i utworu „To co nam było”.

Sobotnie granie otwiera koncert zespołu Kordian. Teledysk do piosenki zespołu „Dziewczyna z gór”, obejrzało w serwisie YouTube ponad 9 milionów osób. Następny w kolejności jest zespół Mejk, który istnieje na polskim rynku muzycznym od 1996 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie. Kolejnym zespołem z długim stażem (od 1996 roku), którego będziemy mieli przyjemność posłuchać jest zespół Diadem, znany między innymi z takich utworów jak: „Nocy czar” czy „Miałaś, co chciałaś”.

Później, wraz z pojawieniem się zespołu Etna i muzyką reggae, nastąpi niewielka zmiana klimatu, ale tylko do momentu pojawienia się byłego wokalisty zespołu Toples, Marcina Siegnieńczuka. Całą imprezę zakończy zespół Masters, którego jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów jest piosenka „Żono moja”.

To już wszystkie zaproszone na Galę zespoły. Będzie się przy czym bawić, tańczyć i prawdopodobnie śpiewać. Ci, którzy lubią zaszaleć i porządnie się zmęczyć słuchając muzyki już teraz powinni zainteresować się wydarzeniem, które z pewnością sprzyja wakacyjnemu nastrojowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>