Nadmorski Dziwnów

Dziwnów to miejscowość nadmorska położona na zachodnim wybrzeżu Polski otoczona ze wszystkich stron wodą: od północy jest to Morze Bałtyckie a od południa zalew wraz z rzeką, która przepływa przez Dziwnów. Miasto graniczy z wyspą Wolin. To w Dziwnowie znajduje się jeden z czterech mostów prowadzących właśnie na tę wyspę. Jest to okolica bardzo bogata w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, dlatego jest to miejscowość warta polecenia każdemu urlopowiczowi. Miejscowość ta sprawdzi się zarówno na romantyczny wyjazd we dwoje, rodzinne wakacje oraz wyjazd z przyjaciółmi.

W Dziwnowie znajduje się piaszczysta plaża strzeżona, która od miasta jest oddzielona pasmem wydm. Jest to miejsce ze specjalnym przystosowaniem dla dzieci w sezonie letnim. Znajduje się tam mnóstwo ciekawych atrakcji takich jak zjeżdżalnie wodne czy ogromne zamki dmuchane i trampoliny. Dla nieco starszych dzieci dostępne są typowe morskie atrakcje – przejazdy na bananie czy na motorówce.

Kolejną atrakcją jest wybudowany w 1994 roku most, który prowadzi na wyspę Wolin. Jego podnoszenie to bardzo widowiskowa czynność i zawsze towarzyszy temu sporo turystów, którzy zatrzymują się podczas spaceru na to specjalne widowisko. Dziwnów słynie również z portu rybackiego, który znajduje się przy ujściu rzeki Dziwny do morza. Port osłaniają od otwartej wody dwa falochrony. Obok portu znajduje się pomnik w kształcie kotwicy, który przypomina wszystkich żeglarzy i rybaków, którzy nigdy nie wrócili do domu. Znajduje się tu również przystań pasażerska, z której odbywają się rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim oraz Zalewie Szczecińskim. Port położony jest przy Wybrzeżu Kościuszki.

Dziwnów to znakomity wybór na wakacje, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miasto posiada wiele atrakcji wodnych jak i zabytków architektonicznych czy innych atrakcji turystycznych. Dziwnów sprawdza się jako miejscowość wypadowa na wyspę Wolin. Jest to przepiękna okolica z unikalnym Wolińskim Parkiem Narodowym. Dziwnowska baza noclegowa jest rozwinięta dzięki popularności miasta i znakomitej lokalizacji, która umożliwia nie tylko spędzenie wakacji w mieście, ale również w całej okolicy. Jednak co warte podkreślenia to nieporównywalnie niższe ceny od tych w miastach znajdujących się na wyspie Wolin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>