Idealne miejsce na wakacje – Darłowo

Nad polskim morzem leży ponad dwieście pięćdziesiąt miejscowości turystycznych oraz prawdopodobnie drugie tyle zwykłych wsi, w których również wynajmowane są kwatery dla turystów. Zdecydowana większość wczasowiczów nadal wybiera jednak większe miejscowości. Mają tam bowiem dostęp do różnych form noclegu oraz do bogatej bazy restauracyjnej, nie wspominając już o zróżnicowanej rozrywce.

Dla starszych i młodszych

Z zasady wybierając się gdzieś na wakacje zwracamy uwagę na wiele różnych czynników, które decydują o tym, gdzie pojedziemy, gdzie wynajmiemy noclegi i za jaką kwotę oraz ile dokładnie przeznaczymy na urlop i atrakcje. W przypadku wspomnianego Darłowa jest ich naprawdę sporo, nawet jeśli pominie się te typowo bałtyckie, a więc kąpiele wodne i słoneczne, rejsy statkami, motorówkami albo jachtami, uprawianie sportów plażowych etc. Na turystów w Darłowie czekają również atrakcje kulturowe: kina, teatry (również na świeżym powietrzu), występy zespołów artystycznych, wystawy i wernisaże, cyrki, wesołe miasteczka i tym podobne.

Samo miasto ma również charakter historyczny, a jego korzenie sięgają kilkuset lat wstecz, dlatego coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy zabytkowej architektury. Darłowo oferuje możliwość zwiedzania chociażby zabytkowej katedry Mariackiej, ale i fantastycznego gotyckiego Zamku Książąt Pomorskich.

Aktywny wypoczynek to jednak nie wszystko – równie obszerna jest oferta rozrywkowa. To właśnie tutaj organizowany jest co roku Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, działa ogromna elektrownia wiatrowa, znaleźć można unikatowy w Polsce rozsuwany most na rzece Wieprzy, a w pobliżu udostępnione do zwiedzania są poniemieckie wojskowe bunkry. Darłowo posiada także latarnię morską z punktem widokowym oraz oczywiście port, z którego można wyruszyć w rejs po Bałtyku, rzece Wieprzy albo nawet wybrać się statkiem do Szwecji. Działa tu też kilkanaście wypożyczalni rowerowych – to konsekwencja utworzenia w pobliżu dwóch szlaków wycieczkowych o długości 75 oraz 100 kilometrów, a także starego Szlaku Zabytków Średniowiecza, którego Darłowo jest częścią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>