Jezioro Raczyńskie

W czasie letnich upałów i suszy każdy człowiek szuka ukojenia w postaci cienia, zimnego napoju lub wody, do której można wskoczyć. Na terenie całej Polski znaleźć można wiele zbiorników wodnych, stawów i jezior zwłaszcza na południu, gdzie nie ma dostępu ani do morza ani do krainy jezior czyli Mazur. Dziś wart zwrócić uwagę na niewielkie jezioro, które warte jest każdego spojrzenia i każdej minuty, a nawet sekundy. Jezioro Raczyńskie a razem z jeziorem przepiękna wieś z dużą ofertą, gdzie są noclegi w Zaniemyślu oraz powiązana z nimi historia – dla jednych straszna, dla innych nieprawdziwa.

Otóż to co jest takie niezwykłe w tym jeziorze to wystająca, ponad trzy hektarowa wyspa Edwarda. Dodatkowo nad jeziorem leżą aż trzy miejscowości, oprócz Zaniemyśla – Zwola i Majdany. Wokół nich zauważyć można wiele obiektów wypoczynkowych prywatnych oraz przeznaczonych dla turystów. Tutaj każdy człowiek znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jedni ciszę, drudzy komfort, trzeci atrakcje, a jeszcze inni, niesamowity klimat tego miejsca. Te wszystkie cechy łączą się tworząc unikatową atmosferę i nadając tej wsi wyjątkowości. Dodatkowym atutem jest mnogość atrakcji jakie znajdują się przy głównym brzegu jeziora. W każdej z chat zbudowanych z drewna można skorzystać z innej oferty atrakcji wodnych. W jednym wypożyczają sprzęt, w drugim uczą na nim pływać a trzeci gwarantuje zabawę pod okiem profesjonalistów oraz samodzielną przejażdżkę na desce wodnej. Żagle, motorówki, kajaki, rowerki to i wiele wiele innych przedmiotów wodnych można zobaczyć przy jeziorze Raczyńskim. Oprócz sportów wodnych dla tych mniej lubiących wysiłek fizyczny, przygotowana została piaszczysta plaża po to, aby poczuć się jak na tej prawdziwej, nadmorskiej. Na terenie przeznaczonym do opalania powstały również bary z fast foodami, napojami oraz słodyczami , a także budki z lodami, popcornem i watą cukrową, które stoją tuż przy mini placu zabaw.

One thought on “Jezioro Raczyńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>