Klimat i atrakcje Ustrzyk Dolnych

Gmina jak i samo miasto ma bardzo dobry wizerunek, który często podkreślany jest w lokalnej i ogólnopolskiej prasie i mediach. Co za tym stoi? Odpowiednia organizacja i „turystyczna ergonomia”. Przede wszystkim komfortowe, czyste i nowoczesne pokoje w Ustrzykach Dolnych (meteor). A to jest teraz bardzo ważne, ponieważ wczasowicze mają coraz większe wymagania. Trudno się dziwić, musimy nadganiać europejskie standardy pod każdym względem, ustrzyckie bazy noclegowe, restauracje i kawiarnie oraz cała turystyczna infrastruktura podąża za trendami, mimo że przecież to tak zwana „Polska B”.

Czym łączy nas ze światem ten region? Przede wszystkim przyroda i natura, która nieprzerwanie rozciąga się przez tereny kilku państw, np Słowacji i Ukrainy. Drugim ważnym elementem krajobrazu jest rzeka Strwiąż, która ciągnie się aż do Morza Czarnego. Miasto jest bardzo ciekawie usytuowane poprzez obecność z dwóch stron gór, konkretnie z północnej i wschodniej strony. Tutaj znajdują się słynne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody z rzadkimi gatunkami roślin i ptactwa. Naturalne warunki są idealnym polem do popisu dla władz miasta, które radzą sobie świetnie, zwłaszcza z tworzeniem niezbędnej infrastruktury do uprawiania sportów oraz tworzenia szlaków spacerowych i rowerowych. Szlaki te są profesjonalnie wydzielone i wyznaczone. Ustrzyki Dolne (Ustrzyki info facebook) jak i cała gmina dają możliwość uprawiania sportów konnych oraz kajakarstwa i wędkowania. Czy na tym kończą się możliwości sportowych atrakcji? W większości polskich miast zima kończy sezon urlopowy a cała infrastruktura przez ponad pół roku bezużytecznie stoi. Nie jest tak w przypadku tego miasta, kiedy nadchodzi zima to mamy tu świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Są tutaj dwa centra narciarskie oraz wyciągi w Ustrzykach i kilku pobliskich miejscowościach.

Podkarpacie cieszy się dużym zainteresowaniem podczas sezonu zimowego, a Ustrzyki Dolne są swego rodzaju zagłębiem i sercem tego miejsca, do którego przyjeżdża najwięcej turystów. Są tutaj wytworzone trasy zjazdowe i można uprawiać sporty zimowe całą rodziną, jest również możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu. Jeżeli pogoda nie sprzyja to możemy również skorzystać z krytych obiektów sportowych takich jak baseny, korty tenisowe czy kryte hale sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>