Kościół Pod Wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza w Unieściu

Jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów nadmorskich bez wątpienia jest Unieście. Miejscowość ta położona zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i Jeziorem Jamno, nieopodal Mielna jest lubiana przez coraz to większą grupę turystów. Cenią oni sobie zarówno lokalizację tej nadmorskiej miejscowości, jak i liczne atrakcje i zabytki znajdujące się w okolicy. Przybywając do tego nadmorskiego kurortu zapoznaj się z szeroką bazą hoteli i pensjonatów ze strony:

Gdy już znudzi Ci się leżenie plackiem na plaży i zapragniesz bardziej aktywnego wypoczynku połączonego ze zdobywaniem wiedzy na temat historii i zabytków okolicy, polecane jest udanie się do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza znajdującego się na ulicy Morskiej. Szczyci się on znajdującą się wewnątrz drewnianą figurką z podobizną Maryi Tronującej. Powstała ona na wzór pochodzącej z XII wieku rzeźby Marii Tronującej z klasztoru w Montserrat w katalońskich górach. Ta wspólnota wiernych odłączona została w roku 1984 od parafii Mielno. Bazylika postawiona została na planie zbliżonym do pięcioboku z otynkowanych, betonowych bloczków. Postawiono na wielospadowy dach, nad którym wznosi się czterometrowy krzyż z betonu. Centralnym miejscem kościoła jest bez wątpienia ołtarz główny z wyróżniającym się ogromnym, drewnianym krucyfiksem. Ten 10-metrowy kościół posiada drewniany sufit oraz posadzkę wykonaną z marmuru. Obie strony kościoła posiadają po 6 kwadratowych okien, które oszklone zostały mrożonym żółtawym szkłem. Całość świątyni dopełnia znajdująca się przy wejściu na plac kościelny metalowa, ażurowa dzwonnica. Dodatkowo za udaniem się do świątyni przemawia fakt, iż po wielu dniach upalnej, letniej pogody podczas poznawania historii, można także schronić się w jej cieniu. Wśród pozytywów Unieścia nie sposób nie wymienić takich atrakcji przyrody jak: niesamowicie czyste plaże, genialną atmosferę czy też pozytywnie wpływający na nasze samopoczucie klimat. Elementy te w połączeniu licznymi atrakcjami wpływają na tak dużą, niesłabnącą popularność tego miejsca.

One thought on “Kościół Pod Wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza w Unieściu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>