Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu i Muzeum Bursztynu w Jantarze

Jantar to idealne miejsce zarówno dla turystów, którzy szukają ciszy i spokoju, jak i tych, którzy lubią wieczorem wyjść do tętniącego życiem miasta. Ze względu na duże zainteresowanie tym nadmorskim kurortem, baza noclegowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Osoby, które chcą odpocząć mogą wynająć sobie domek, pokój w spokojnej okolicy, natomiast osoby nastawione na wieczorne rozrywki mają szeroki wybór noclegów w samym centrum miejscowości, które zarezerwować można za pomocą strony np. bazy meteor.

Jednym z największych atutów tej miejscowości jest piękna, czysta i szeroka plaża, której położenie sprzyja organizacji atrakcyjnych wycieczek na przykład do Gdańska, Gdyni, Sopotu czy Malborka. Ponadto, co roku odbywają się tutaj również  Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które organizowane są od 1999 roku.

Zawody polegają na wyławianiu i wybieraniu jak największej liczby bursztynów w wyznaczonym czasie, na wyznaczonym stanowisku i poprzedzone są zawsze cyklem eliminacji, z których wyłonieni zostają zawodnicy biorący udział w głównej imprezie. Mistrzostwa odbywają się w wakacje w towarzystwie koncertów, przedstawień i wielu atrakcji dla dzieci. Dla tych, którzy mają mniej szczęścia i nie uda im się nic znaleźć otwarte zostało Muzeum Bursztynu, gdzie poznać można historię bursztynu, proces jego powstawania oraz zobaczyć przepiękne okazy tego cennego kamienia z zatopionymi owadami i fragmentami roślin. Muzeum mieści się w Szkole Podstawowej w Jantarze przy ulicy Rybackiej i posiada cztery działy: I. Historia miejscowości, II. Historia Szkoły w Jantarze, III. Historia bursztynu i bursztynnictwa, IV. Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Muzeum otwarte zostało 1 czerwca 2004 roku i czynne jest przez okres wakacji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Zapraszamy każdego, kto chce obejrzeć kolekcję bursztynu oraz zapoznać się z historią bursztynnictwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>