Oaza spokoju i dystansu – Nowęcin

Nie ma wakacji bez pobytu nad Morzem Bałtyckim lub w górach. Takie stwierdzenie coraz częściej pada z ust Polaków, którzy kiedyś znacznie bardziej gustowali w zagranicznych kurortach pod palmą, z opcją wyżywienia all inclusive. W ostatnich latach ta tendencja uległa znacznemu odwróceniu. Wielbiciele bliskowschodnich kurortów i europejskiego wybrzeża Morza Śródziemnego coraz częściej decydują się na znacznie tańsze wczasy nad Polskim Morzem, a jednocześnie bardziej doceniają walory spędzania urlopu w kraju.

Z czego wynika ta zmiana? Być może duży wpływ na takie myślenie miała niezbyt ciekawa sytuacja na Bliskim Wschodzie i stale rosnące ceny w kurortach Europy Zachodniej. Z drugiej jednak strony Polacy coraz bardziej doceniają rodzinne krajobraz, specyficzny klimat krajowych letnisk oraz niedrogie atrakcje turystyczne, które niczym nie ustępują tym zagranicznym. Do tego dochodzi fantastyczna baza noclegowa na terenie całego kraju oraz rewelacyjne lokalne jedzenie, które przyciąga nawet turystów zza granicy. Coraz częściej też wczasowicze decydują się na odwiedzanie niewielkich wiosek, takich jak Nowęcin, na niekorzyść wielkich i przepełnionych w sezonie modnych kurortów.

Osoby, które pragną uciec przed zgiełkiem wielkiego miasta i ciągłym pędem za pieniędzmi, z pewnością znajdą w takich miejscowościach swoją oazę spokoju, w dodatku bez stresu o nadwyrężenie domowego budżetu, który na wakacjach bywa znacząco uszczuplany. Nowęcin proponuje wypoczynek swoim gościom głównie w prywatnych kwaterach, lokalnych mieszkańców oraz w bardzo przyjemnych i zadbanych gospodarstwach agroturystycznych. Jest to zdecydowanie fantastyczna opcja dla rodzin z dziećmi, które na stałe mieszkają w dużych miastach i z reguły nie mają zbyt dużego kontaktu z naturą i wszechobecną przyrodą nieskażoną jeszcze ludzką ręką. To właśnie dlatego warto tutaj zarezerwować nocleg nawet kilka miesięcy przed planowanych urlopem. Mnóstwo osób chce doświadczyć tej niezmąconej ciszy i natury, a miejsca są w Nowęcinie zdecydowanie ograniczone. Warto przyjrzeć się tej wiosce z bliska i już dziś zarezerwować pobyt w jednym z lokalnym domów czy gospodarstw. Z pewnością będzie to oryginalna i niezapomniana wyprawa w głąb świata odciętego od cywilizacji i ciągłego natłoku obowiązków szkolnych, domowych i służbowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>