Ruciane-Nida – jeziora, cisza i Galindia

Ruciane-Nida to jedna z bardziej znanych miejscowości, które leżą na tak zwanym Szlaku Wielkich Jezior. Od bardzo wielu lat jest uznawana jako jedno z ciekawszych miejsc na spędzanie urlopu. Miejsce zapewnia nie tylko tak poszukiwaną obecnie ciszę, ale także możliwość zwiedzania leżących niezwykle blisko, bardzo interesujących i ciekawych miejsc.

Ze względu na dużą jej popularność bardzo dynamicznie rozwija się tutaj infrastruktura wypoczynkowa, jak również inne usługi, z których korzystają odwiedzający to miejsce turyści. Bez problemu można znaleźć odpowiedni dla siebie nocleg w Rucianem-Nidzie, bowiem jest tu bardzo duża ilość miejsc w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach, jak również w kwaterach prywatnych. Niepowtarzalną atrakcją tej miejscowości jest przede wszystkim bliskość jezior. Ruciane-Nida jest bardzo ważnym miejscem dla żeglarzy, bez trudu można stąd dopłynąć do wielu innych równie znanych miejscowości, jak na przykład Mikołajek. Jeżeli ktoś nie przyjechał na wypoczynek z własnym jachtem, może skorzystać z możliwości rejsu jednym z wielu znajdujących się tutaj jednostek wycieczkowych. Bez problemu także nad brzegiem jeziora można znaleźć idealne miejsce na kąpiel czy opalanie. Duże akweny wodne są wspaniałym polem do popisu dla tych, którzy uwielbiają uprawiać sporty wodne.

Dookoła miejscowości rozciąga się Puszcza Piska, co skłania do wycieczek, zarówno pieszych jak i rowerowych. W okolicy można znaleźć bardzo wiele oznaczonych szlaków, którymi można dotrzeć nie tylko w ciekawe miejsca Puszczy, ale także bez problemu do innych miejscowości. W bliskiej okolicy znajduje się wiele pomników przyrody, jak na przykład głazy narzutowe czy też 500-letnie dęby. Nie można także ominąć Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, zlokalizowanego w słynnej leśniczówce Pranie znanej z wielu jego utworów. Zgromadzono tam bardzo wiele związanych z pisarzem przedmiotów, jak również wiernie odtworzono jego gabinet. Niedaleko leży także osada Galindia. Powstała ona kilka lat temu odtworzona na podstawie legend tego żyjącego tu niegdyś ludu. Można tam podziwiać wiele interesujących przedmiotów związanych z ich codziennym życiem, jak również przepiękną Bursztynową Komnatę. Osada bowiem leżała dawniej na słynnym bursztynowym szlaku. Z pewnością dla samych widoków warto odwiedzić Ruciane-Nida, jak również poznać zwyczaje tego zapomnianego na wiele lat ludu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>