Ryn – baza noclegowa i atrakcje turystyczne

Ryn to niewielkie miasteczko, leżące w województwie warmińsko-mazurskim nad dwoma pięknymi jeziorami: Ryńskim (strona www) i Ołów. Jego głównym atutem jest przepiękna okolica, będąca głównym czynnikiem, który przyciąga tu turystów na przestrzeni całego roku. Oprócz wspaniałych walorów naturalnych, Ryn słynie także z zabytków i wydarzeń historycznych, które miały tu miejsce.

Jednym z największych zabytków tej okolicy jest Zamek Ryn. To budowla wzniesiona przez Krzyżaków. Jego budowa trwała kilkadziesiąt lat, ale najwcześniejsze wzmianki na jej temat pochodzą z początku czternastego wieku. O zamku krążą mrożące krew w żyłach legendy na temat księżnej Anny, żony Witolda, która wraz ze swoimi dziećmi została zamurowana w zamkowych piwnicach. Podobno dziś można tam zobaczyć ducha Białej Damy, krążącego tam od setek lat. To bardzo ciekawe miejsce, a przede wszystkim wyjątkowo klimatyczne, dlatego będąc w Rynie nie można go nie odwiedzić. Dziś historyczną warownię można zwiedzić wraz z ciekawie opowiadającym przewodnikiem, w terminach od maja do sierpnia.

Na terenie zamku znajduje się również luksusowy hotel, spa i wyśmienitej klasy restauracja. Jej domeną jest świeże, zdrowe i przede wszystkim ekologiczne jedzenie. Kucharze korzystają z warzyw z okolicznych upraw, a potrawy są tradycyjnym wydaniem kuchni północno-wschodniej Polski. Domeną menu są świeże ryby z okolicznych jezior oraz wspaniałej jakości mięso.

Podczas gdy otwarte są możliwości zwiedzania zamku, czyli w sezonie wiosenno-letnim, baza noclegowa w Rynie (link) znacznie się uszczupla. Przybywa tu wielu turystów chętnych odwiedzić wspaniały zamek i poznać jego legendy, dlatego planując przybycie w tym czasie, pamiętać trzeba o wcześniejszej rezerwacji miejsc. Noclegi w Rynie nie ograniczają się tylko do zamkowego hotelu, choć jest jednym z najekskluzywniejszych w okolicy. Dostępne są także pensjonaty, domki letniskowe i kwatery prywatne, w których gościnni gospodarze dbają o doskonały wypoczynek swoich klientów. Ryn to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu z rodziną lub przyjaciółmi. Przepiękne krajobrazy i niesamowity historyczny klimat są głównymi atutami tej malowniczej miejscowości. W okolicy jest także sporo lasów, a w nich, oprócz świeżego powietrza, w sezonie grzyby oraz owoce leśne. Dobrze rozwinięte punkty gastronomiczne korzystają z dóbr natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>