Sanktuaria Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Jura Krakowsko-Częstochowska to nie tylko wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą nam cieszyć się niezapomnianymi widokami długo zapadającymi w naszej pamięci. Jest to również jeden z tych regionów, na którego terenie znajdują się prawdziwe perełki architektury sakralnej. Dzięki swojej historii i temu, że w dzisiaj są one w stanie zaoferować wygodne i doskonale przygotowane opcje noclegowe (Jura noclegi – www), przyciągają wielu turystów z całego kraju, jak i tych z zagranicy. Poza możliwością bliższego przyjrzenia się i dokładniejszego poznania obiektów architektonicznych miejsca te stanowią doskonałego rodzaju alternatywę dla oderwania się od szarej rzeczywistości i spojrzenia w głąb samego siebie w poszukiwaniu pewnych prawd.

Jasna Góra to bez wątpienia najbardziej znane i chyba najmocniej czczone miejsce kultu maryjnego, znajdujące się na terenie całego kraju. Dowodem tego są bez wątpienia licznie przybywające setki pielgrzymek, w których uczestniczą tysiące pątników, idących z najbardziej odległych krańców Polski. Dobrze przygotowana baza noclegowa tego miejsca jest w stanie zapewnić wygodny odpoczynek nawet po najdłuższej wędrówce.

Sanktuarium Świętej Anny to miejsce, które znajduje się w odległości 35 km od Częstochowy. W kościele znajduje się cudowna figurka Św. Anny i jest ona często odwiedzana głównie przez maszerujące pielgrzymki na Jasną Górę.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin to gotycko – renesansowy Zespół Klasztorny Ojców Paulinów, znajdujący się w Leśniowie, gdzie znajduje się gotycka figurka Maryi Panny z papieskimi koronami.

Sanktuarium w Pilicy – ta świątynia odznacza się przede wszystkim tym, że w obiekcie o przepięknym wnętrzu znajduje się 9 ołtarzy. Najważniejszy jest naturalnie ołtarz główny, gdzie znajduje się obraz Chrystusa Pana Ukrzyżowanego. Od 2003 roku obiekt nosi miano Sanktuarium. W jednym z bocznych ołtarzy znajduje się ikona Matki Bożej Śnieżnej, będącej Opiekunką Rodzin.

Sanktuarium w Czernej to miejsce, gdzie znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Szkaplerznej. W świątyni znajdują się również  relikwie świętych. W obrębie sanktuarium znajdowały się dawniej domki pustelnicze.

Sanktuarium w Skarżycach – w tej świątyni znajduje się drewniany i bogato złocony ołtarz główny oraz zdobione monstrancje z bogatą symboliką. Na nieco szczególniejszą uwagę zasługuje barokowa ambona.

To tylko jedne z wielu obiektów sakralnych, jakie będziemy mogli spotkać w trakcie naszego pobytu na ternie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>