Urok Bieszczadów w Cisnej

W Cisnej w Bieszczadach najpopularniejszym szlakiem dla zwiedzających turystów jest jest ścieżka przyrodniczo edukacyjna „Silne Wiry”. Pierwsza ścieżka jest bardzo kręta i niebezpieczna. Osoby które decydują się na przejście właśnie tym odcinkiem są ostrzegane o tym, że wymagana jest od nich doskonała kondycja fizyczna. Głównie dlatego, że ścieżka ta prowadzi praktycznie cały czas pod górę. Natomiast ten kto zdecyduje się na przejście tym szlakiem z całą pewnością nie będzie żałował, ponieważ na swojej drodze będzie można spotkać wiele interesujących gatunków roślin i zwierząt (głównie ptaków), których na co dzień na pewno nie zobaczymy. Zwieńczeniem ciężkiej i mozolnej wędrówki będzie punkt widokowy, z którego będzie można zobaczyć malowniczy krajobraz. Druga ścieżka, jest przeznaczona zdecydowanie dla osób, które nie mogą pochwalić się tak doskonałą kondycją fizyczną. Liczy ona długość 600 metrów i jest głównie uformowana w sposób łagodny, aby móc zwiedzać bez przemęczania się uroki przyrody. Co przede wszystkim zachęca turystów do skorzystania z drugiej ścieżki. Szlak ten prowadzi wzdłuż rzeki Wetliny (rzeka – info), co sprawia, że atrakcyjność tej trasy wzrasta. Kończąc drugą trasę turyści dojdą do granicy szlaku turystycznego. Najczęściej wybierają ją osoby starsze, które w spokoju chcą się zachwycać urokami przyrody.

Trzecia ścieżka to jest stosunkowo najmłodsza, ponieważ jej budowę rozpoczęto dopiero w 2005 roku. Liczy tylko 200 metrów. Jednak na tym nie długim odcinku, można zobaczyć wiele interesujących gatunków przyrody. Dla bardzo dociekliwych turystów zostały przygotowane tablice informacyjne. W obszarze trzeciej ścieżki można odnaleźć aż dziesięć takich tablic, na których zostały umieszczone przydatne informacje dla turystów. Kolejną atrakcją jest zwierzyniec prowadzony przez leśniczego wraz z żoną, znajduje się on niedaleko Cisnej. Właśnie tam można obserwować ciekawe gatunki zwierząt, wystarczy zarezerwować noclegi (Cisna – wykaz), a do tego będzie przydatna baza wypoczynkowa. Podsumowując: ten kto zdecyduje się na przejście tymi szlakami z całą pewnością nie będzie żałował, ponieważ na swojej drodze będzie można spotkać wiele interesujących gatunków roślin i zwierząt (głównie ptaków), których na co dzień na pewno nie spotkamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>