Wyjątkowa chałupa rybacka w Dąbkach

Dąbki są niewielką miejscowością, która położona jest w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim oraz gminie Darłowo. Zlokalizowana jest na Wybrzeżu Słowińskim nad Morzem Bałtyckim, a liczy niespełna 300 mieszkańców.

Pomimo swych niewielkich rozmiarów ma do zaoferowania nam kilka całkiem ciekawych atrakcji. Jedną z tych, którym warto się przyjrzeć jest Chałupa Rybacka nr 21, usytuowana przy ulicy Sztormowej 4. Chałupa Rybacka nr 21 została wzniesiona już w roku 1855, a pierwotnie składała się z chałupy oraz stodół wraz z szopami. Niestety, ale była ona tak często przemurowywana, że na chwilę obecną nie jest już uważana za zabytek, warto jednak się tutaj wybrać choćby ze względu na ciekawą konstrukcję tej budowli. Dom opiera się na konstrukcji szachulcowej, czyli typie ściany szkieletowej drewnianej, której wypełnieniem jest glina zarobiona z sieczką, trocinami lub wiórami albo zarzucona na plecionkę wykonaną z witek z łozy czy też łodyg trzciny. Ściany tego budynku zostały pobielone wapnem, a belki jego pomalowane farbą w kolorze czarnym. Jest on dwutraktowy, a do wnętrza dostaniemy się jednym z dwóch wejść.

Na drzwiach znajdziemy rok powstania, a chałupa postawiona jest na fundamencie wykonanym z kamieni polnych. Miejsce to na pewno zainteresuje każdego miłośnika starszego budownictwa. Po wycieczce, która zgłębi naszą wiedzę oraz zaspokoi ciekawość warto zatrzymać się tutaj na odpoczynek. Bogata baza noclegowa tej miejscowości zapewni nam kilka interesujących opcji bezpiecznego spędzenia nocy. Noclegi to przede wszystkim pokoje gościnne, domki letniskowe, hotele, wille, ośrodki wczasowe oraz wypoczynkowe, a nawet domki familijne (wybór miejsc pod linkiem: ). Wszystko to w stosunkowo przystępnych cenach więc i o finanse nie musimy się zbytnio martwić. Różnorodność, która bez wątpienia jest dodatkowym plusem, sprawi, że każdy z nas znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Dąbki to stosunkowo niewielka miejscowość, która mimo to cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród urlopowiczów. Ciekawe położenie, liczne uzdrowiska, fantastyczna architektura przyciągają wielu ciekawskich. Wszystko to w połączeniu z bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową w naprawdę przystępnych cenach, sprawia, że miejscowość ta staje się naprawdę atrakcyjną. Dąbki to dobra opcja na kilkudniowe oderwanie się od życia codziennego, z której warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>