Za co wczasowicze lubią Trójmiasto?

Trójmiasto położone jest nad Morzem Bałtyckim, a każde z miast wchodzących w jego skład ma do zaproponowania inne atrakcje. Gdańsk słynie z bursztynu i pięknej architektury, Gdynia z portu i nowoczesności, a Sopot jest wczasowym kurortem. Dobrze rozwinięta baza noclegowa [widoczna na Meteorze] jest w stanie zapewnić zakwaterowanie każdemu turyście, jednak w sezonie letnim warto zarezerwować nocleg wcześniej. Aby odszukać stronę internetową hotelu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową jego nazwę lub frazę: noclegi Trójmiasto.

Gdańsk jest centrum kulturowym Trójmiasta. Znajduje się tu słynny Trakt Królewski, składający się z zabytkowej Ulicy Długiej i Targu Długiego, gdzie co roku odbywa się Jarmark Dominikański. Podczas tego festynu można zakupić biżuterię i inne wyroby z bursztynu, który rozsławił to miasto na cały świat. Nie tylko na targu znajdują się wyroby bursztynowe. Małe i większe cudeńka można kupić przez cały rok na ulicy Mariackiej, która słynie z galerii z bursztynami. Ulica Mariacka jest też wyjątkowa ze względu na swoją architekturę, w której skład wchodzą urokliwe kamieniczki z charakterystycznymi dla zabudowy gdańskiej przedprożami. Jednak najbardziej charakterystyczną dla miasta budowlą jest Żuraw – dźwig portowy, który wraz ze swym nietypowym, wewnętrznym mechanizmem napędowym jest dostępny do zwiedzania. 

To właśnie w Gdyni znajduje się największy port żeglarski. W tym miejscu można podziwiać jachty oraz dwa wielkie żaglowce, które służą obecnie za muzea marynistyki. Pierwszy z nich to Dar Pomorza, a drugi to Dar Młodzieży. Statki nie wykonują już morskich rejsów, ale na ich pokładach można zobaczyć, jak kiedyś wyglądało życie marynarzy. Gdynia słynie również z dużego Oceanarium, w którym znajdują się ryby i inne żyjątka wodne z najodleglejszych zakątków świata. Można tu zobaczyć ryby z nogami, przezroczyste i takie, które wyglądem przypominają wyobrażenie przybyszów z kosmosu. Znajdują się tu też gatunki powszechnie znane, takie jak rekiny czy piranie oraz ryby występujące w wodach Morza Bałtyckiego.

Sopot jest znany i uwielbiany przez turystów, którzy lubią wypoczynek nad morzem. Oprócz pięknych plaż znajduje się tu znane w całej Europie drewniane molo, które robi wrażenie na każdym zwiedzającym. Będąc w mieście, warto odwiedzić słynną Operę Leśną, gdzie co roku odbywają się ogólnopolskie festiwale muzyczne.

2 thoughts on “Za co wczasowicze lubią Trójmiasto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>