Pomoc dla młodych dziewczyn

Categories:Pomoc

W obecnych czasach panuje jak wiadomo kult chudego ciała i wiele dziewczyn za wszelką cenę do niego dąży. Dlatego też ważne jest uświadomienie im, że modelki, które są oglądane są chude gdyż taka jest ich praca. Również młode dziewczyny wzorują się na modelkach sauny widzianych w gazetach a tak naprawdę mało, kto wie, że są to zdjęcia przerobione w programie. Dlatego też bardzo często kobiety, które same chorowały czy to na anoreksje czy też na bulimie decydują się na pomaganie innym dziewczynom.

Organizują one w szkołach czy tez w szpitalach spotkania i same opowiadają o tym jak wyglądała ich choroba. Również bardzo dokładnie opowiadają jak trudne jest wychodzenie z zaburzeń odżywania. I mają nadzieje, ze takie spotkania będą bardzo pomocne. I wiele dziewczyn nie będzie decydowało się na odchudzanie się. Jak podkreśla wielu specjalistów takie spotkania są dużo lepsze niż nudne rozmowy z psychologiem czy też oglądanie kolejnego filmu dokumentalnego. Tu każda może zdać pytanie i na pewno uzyska szczerą odpowiedz.