Organizacja charytatywna

Wyróżnia się bardzo rozległy wachlarz rozmaitych organizacji charytatywnych, które działają na rzecz wspierania Afryki i ludzi tam zamieszkujących, cierpiących na szereg rozlicznych kłopotów społecznych, w tym ubóstwo, uchodźctwo, aktywność zawodowa dzieci, analfabetyzm, zacofanie, przemoc, konflikty zbrojne, brak pożywienia.

Zanim zdecydujesz się przekazać jakąkolwiek formę wsparcia którejkolwiek z organizacji podających się za instytucję polepszającą sytuację społeczeństwa afrykańskiego, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na to, co możesz oferować i sprawdzić czy jest to rzeczywiście instytucja warta większej uwagi. Niektóre fundacje bazują na typowej pomocy materialnej, czyli datkach, ale jeżeli ich nie masz, nic straconego. Możesz nieść pomoc biednym na rozliczne sposoby, na przykład będąc wolontariuszem i za darmo jadąc do tych krajów w celu niesienia wsparcia potrzebującym. Inną wartą rozważenia kwestią jest działalność edukacyjna, która też jest niesamowicie potrzebna. Nie bez znaczenia okazuje się również działalność lobbingowa – tyczy się ona zwłaszcza krajów bogatych, zamożnych, które się na to decydują ostatnimi czasy coraz częściej.

W przypadku Polaków chętnych podjąć się wsparcia istnieje bardzo szeroki wachlarz możliwości, bowiem nasi rodacy mają do wyboru kilkadziesiąt organizacji, w tym między innymi fundacje światowe oraz europejskie, ale też i nasze polskie. Warto wspomnieć o PAH- Polskiej Akcji Humanitarnej, ale też ciekawą opcją jest przewertowanie strony Grupa Zagranica, gdzie jest zawarta w postaci zwartego kompendium kluczowa wiadomość na temat ponad sześćdziesięciu organizacji związanych z niesieniem pomocy mieszkańcom Afryki.