Działalność WOŚP w skrócie

Categories:WOŚP

Czy ktoś z nas nie wie, na czym polega praca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? A może zastanawiacie się, o co chodzi w tego rodzaju działalności filantropijnej? Znaliście wszystkie fakty na temat WOŚP, w tym chociażby to, że od 2004 roku ma ona status organizacji pożytku publicznego? Zachęcamy do zapoznania się bliżej z szeregiem ważnych wiadomości na temat jednej z największych i najszerzej działających filantropijnych jednostek w naszym kraju.

W zakresie medycznym
Najważniejszym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazuje się zwłaszcza realizacja rozmaitych rodzajów programów medycznych. Zgodnie ze statutem instytucji, chodzi o to, żeby nieść wsparcie i przyczynić się do wyraźnej poprawy stanu zdrowia osób ciężko monitoring stron internetowych chorujących. WOŚP ma również swój duży udział w zakresie rozwoju profilaktyki ochrony zdrowia. Co do programów zdrowotnych, jakie WOŚP przeprowadza, rok rocznie finansuje owa fundacja sześć potężnych projektów, w tym jeden medyczno-edukacyjny. W grę wchodzi przede wszystkim” Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci, Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaka, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków, Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – jednakże ten ostatni z wymienionych powyżej projektów należy już do zamkniętych.